banner28

BAŞKAN ÇOLAK MERAK EDİLENLERİ CEVAPLADI

Devlet-i Aliyye Ocakları nedir ve kimindir?

Devlet-i Aliyye Ocakları Cennet Mekan Sultân 2.Abdulhamid Han Hz'nin Torunu Şehzâde Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendi’nin önderliğinde kurulmuş, Osmanlı Ruh ile hareket eden, Dava İnsanlarının buluştuğu ve Belirlenen Hedefler doğrultusunda ilerleyen bir teşkilattır. Bu teşkilat tüm Osmanlı Torunlarınındır. Alem-i İslâmın  hizmetindedir.  

Devlet-i Aliyye Ocakları Ne için Kuruldu? 

Gerek Türkiye’de gerekse Dünya’nın dört bir yanındaki Osmanlı Sevdalılarının Yoğun Taleplerine Kayıtsız kalınamamış, Halkımızın Teveccühü ve Şanlı Tarihimizin üzerimize yüklediği Misyon Artık Osmanlı’nın Kandan ve Candan Torunları'nın bir Çatı altında İlahi Kelimetullah Davası yolunda beraber hareket  etmelerini zorunlu hale getirmiştir.

Devlet-i Aliyye Ocakları Neyi amaçlar? 

Bizler iki Ana Gaye üzerinde hareket ediyoruz,

1. Osmanlı’nın Yıkılması ile bizden alınanları geri almak ki; Kudüs’ü yeniden İslâm Beldesi yapıp Mescid-i Aksayı yahudi Tasalludundan Kurtarmak ilk ve en önemli Gâyemizdir.

2. Viyana kapılarına kadar dayanan Ecdadımızın bizlere emanet ettiği davayı daha yukarılara taşıyıp, İslâm Sancağını Dünya’nın dört bir yanında Şerefle dalgalandırmak. 

Devlet-i Aliyye Ocakları nasıl çalışır?

Şehzademiz Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendi’nin Önderliğinde kurulan Başkanlık Divanı ve Komisyonları, Türkiye’nin her İlinde, İlçesinde ve Yurt Dışında talep olan yerlerde Temsilciler atar, Temsilcilerin Çalışmalarını ve Teşkilat yapılarının hem Koordinasyonunu hem Denetimini takip eder, Hedeflerimize ulaşabilmek adına görevler verir, İl Temsilciliklerimiz tarafından kendilerine ulaştırılan görev takip çizelgelerini inceler ve Şehzâde Efendiye arz eder. 

Devlet-i Aliyye Ocakları Hedeflerine Ulaşmak için nasıl bir yol izler?

Eğitimden Sanata, Kültürel Faaliyetlerden Yardımlaşmaya, Gençlik Çalışmalarından Sosyal ve Güncel Meseleleri de içinde barındıran, toplumun ihtiyaç duyduğu her alanda Liyakatlı, Sorumluğunu Bilen, Proje ve Çözüm üretebilen kişileri Teşkilatına katar ve gerekli adımların atılmasının Koordinasyonunu ve Takibatını yapar. 

Neden Devlet-i Aliyye? 

Ecdadın 6 Asır boyunca inandığı Îlâ-yı Kelimetullah Davasının yeniden Vücut bulması için; Dünyada Yeniden Adalet, Merhamet ve Hakkaniyet ölçüleri içinde yaşanmasını sağlamak için; Ecdadın bu yolda vermiş olduğu Mücadelenin yöntemlerini ve Ruhunu anlamak ve anlatmak için;  Anadolu’nun Fethinin kuru bir Cihangirlik Davası olmadığını, Anadolu’yu Vatan Yapmak ve Vatan Tutmak Gayesi ile verilen Mücadelenin altında yatan Rıza-i İlahi’ye dikkat çekmek için; Osmanlı Devleti’nin Hükümran olduğu 6 Asırlık süreçte, neler yaptığını yada yapmaktan kaçındığını ve bu sayede hedeflerine nasıl ulaştığını anlatmak için; Tarihi süreçten ve kazanılmış tecrübelerden Ders alınmasını sağlamak için; Tekrardan Hüküm sürdüğümüz  Topraklarda Zekat verecek Fakir dahi bulunamayacak derecede Zenginliğe ülke olarak ulaşabilmek için; Sadece söylem ile değil Lisan-ı Hal ile de Ecdadımızın izinden gidebilecek Heyacana ve Ruha tekrardan sahip olabilmek için; Kötülüklere ve yanlışlara elimizle ve sözümüz ile mani olacak şuur ve güce kavuşmak için; Doğu Türkistan’dan Filistin’e , Balkanlar’dan Afrika’ya Zulüm gören Kardeşlerimizin yanında olabilmek ve Zalimlerden Hesap sorabilmek için; Malıyla, Canıyla Rıza-i İlahi uğrunda Baş Vermeyi göze alabilecek İmana ve Teslimiyete ulaşmak için; Hanedan-ı Âl-i Osman'ın Öz Torunları ile Beraber Yol Yürümek ve aynı Davaya Baş Koymak için. 

Devlet-i Aliyye Ocakları Kimler ile yol yürür?

- Kim var ? diye seslenildiğinde , sağına soluna bakmadan “ BEN VARIM!” cevabını verebilecek, fikri olgunluğa erişmiş, İslam Davasına Hizmet etmeyi Gaye edinmiş, Zaafları ile değil İmanının ve İnancının gerektirdiği şekilde hareket eden ve bu yolda Maddi ve Manevî Fedakarlık yapmaktan kaçınmayan bireyler ile yol yürür 

Devlet-i Aliyye Ocakları için Bizler ne yapabiliriz?

İl Başkanlıkları atanmış İllerde, Teşkilatlar ile İrtibata geçerek ehliyet ve liyakat sahibi olduğunuz alanları bildirip, İl Başkanlığınca verilen görevleri yerine getirebilir; İl Başkanlıkları kurulmamış İller için Genel Merkez Teşkilat Komisyonu ile İrtibata geçip bulunduğunuz Şehirde Teşkilatların kurulması İçin gayret gösterebilir; Fahri Üye olarak Genel Bilgilendirme ve Programlarlardan haberdar olabilir; Belirlenen Hedeflere ulaşabilmemize katlı sağlayabilmek adına Maddi ve Manevî destekte bulunabilirsiniz.

Osmanlı Ruhu ile Yollara Düşen, 
Alem-i İslâmın Derdiyle Dertlenen, 
Özgür Kudüs’ün Sözünü veren 
Ocağın adıdır Devlet-i Aliyye...

İlgili Galeriler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sercan 1 ay önce

Hayırlı olsun

Avatar
Yunus Emre Kocabay 1 ay önce

Bu güzel açıklamalarından dolayı tebrik ederim başkanımızı.
Alem-i İslamın hizmetindedir sözü herşeyi anlatmıs.

banner5

banner6