SON DAKİKA

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi
reklam

SAKARYA LOBİSİ İŞ BAŞINDA

SAKARYA LOBİSİ İŞ BAŞINDA
Bu haber 08 Kasım 2018 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) öncülüğünde Ankara’ya çıkarma yapan Sakaryalı işadamları Ankara’da lobi faaliyetinde bulundu.  SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Sakarya’nın ülke ekonomisindeki önemi artarak devam edecek. Bu anlamda ilimizin geleceğini hep birlikte planlayıp, şehri doğru yere götürmek için ortak fikirle ilerleyelim” dedi

ANKARA ÇIKARMASI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş, Sakarya Ticaret Borsası Başkanvekili Nizamettin Sarı,  Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sakarya Milletvekillerini ziyaret ederek Sakarya adına yapılan çalışmalar ve planlanan projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

ZİYARET TRAFİĞİ

Sakarya Milletvekilleri; Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek,  Engin Özkoç, Levent Bülbül, Ümit Dikbayır’ı ziyaret eden heyet, milletvekillerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek Sakarya ile ilgili işbirliği ve güç birliği talebinde bulundular. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ,  Sakarya ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak SATSO’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Akgün Altuğ geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen “Ekonomi İstişare Toplantısı” sonuç raporunu da milletvekillerine sundu.

ÜRETEN SAKARYA

Başkan Altuğ,  konuşmasında üreten bir şehir olmanın önemine dikkat çekti.  Altuğ, “Sakarya bulunduğu konum itibariyle önemli bir şehir ve üretim şehri olarak gelişiyor. Yatırımlar için en gözde bölgelerden biriyiz. İlimiz için sanayiyi ticarete, tarımı, turizme tercih etme gibi bir lüksümüz yok. İlimizin her alanda gelişmesi en önemli hedefimizdir. Artık tüketim toplumu olarak yolumuza devam edemeyiz. Üretmenin gücüne inanıyorum, ürettikçe büyüyüp gelişeceğiz” dedi.

HEP BİRLİKTE

Sakarya’nın rekabette ön sıralarda yer alması için markalaşma ve inovasyona öncelik vermesi gerektiğini söyleyen Altuğ, “İlimizin bereketli tarım topraklarına zarar vermeden, düzenli bir sanayileşmeden yanayız. Üreten bir şehiriz ve üreten şehirler ekonomik anlamda hep ön plandadır. Sadece sanayide değil kültür ve sanatta da üreten bir şehir olarak bir kimlik kazandırmak amacındayız. Önümüzdeki yıllarda Sakarya, ekonominin içinde önemli olmaya devam edecek. Geleceği hep birlikte planlayalım istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

GÜÇLÜ LOBİ

Sakarya için güçlü lobi faaliyetlerine devam edeceklerinin mesajını veren Başkan Akgün Altuğ, “ Şehir adına yapılması planlanan birçok çalışma, Ankara’daki lobi faaliyetleri ile sonuçlanıyor. Bizler de lobi faaliyetleri çerçevesinde ekonomik tabanlı derneklerle, sivil toplum örgütleri ile bir arada istişarelerde bulunarak lobi faaliyetlerimizi güçlendirmek hedefindeyiz” diye konuştu.

ATABEK: PLANIMIZ OLMALI

SATSO heyetiyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan  Ak Parti Sakarya  Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Burada Sakarya’yı temsil eden makamlar bizim olduğu kadar, siz Sakaryalıların da makamlarıdır. Şehrimizi gelişmesi ve geleceği adına sürekli iletişim ve istişare halinde olmak önemlidir. Şehrimizle ilgili hayallerimiz, planlarımız olmalı.  Bu planları birlikte hayata geçirebilmeliyiz. Sakarya gerçekten çok münbit bir şehir.  İlimizin ve ülkemizin kıymetini bilmeli potansiyelinin farkında olmalıyız. Ülkemiz ayrıca,  hem insanlığı hem islamiyeti dengeli olarak yaşayan bir ülke.  Bu bilinçle öncülük etmeliyiz” dedi.

UNCUOĞLU:  GÜÇLÜ BİR İLİZ

Sakarya Ak Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu ise,  Sakarya ciddi bir potansiyeli barındırıyor.  Tarımdan turizme, müteşebbisinden, zengin coğrafyasına kadar oldukça güçlü bir iliz.  Bu zenginliği en iyi şekilde kullanmak artık çok ortaklı ve işbirlikçi bir kültürle mümkündür. Şehrimizde ortaklık kültürünü geliştirmeli, kurumsallaşmalı, stratejik plan yapabiliyor olmalıyız. Kısa vadeli hesaplar ve çıkarlarla değil uzun vadeli planlamaları sürdürebilmemiz lazım. SATSO’nun bu anlamda çok iyi bir mutfağı var.” diyerek başarılı çalışmalar yapacaklarına inandıklarını ifade etti.

YAVUZ: GÖREV BİZİM

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Sakarya’mıza ilişkin meseleleri zaman zaman konuşmalıyız. Birlikte karar alıp takip ederek sonuca ulaşmalıyız. El birliği ile ilimizin menfaati için çalışmak ve takip etmek bizim görevimiz.” diye konuştu

ÖZKOÇ: SATSO BİR OKULDUR

Cumhuriyet Halka Partisi Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek  “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, borsa bu gibi meslek odaları birer okuldur. Bizim amacımız TBMM’ de, Sakarya’yı temsil etmek. Bunu elimizden geldiği kadar layıkıyla  yapmaya çalışıyoruz. Eksiğimiz olduğu zaman hem sivil toplum örgütleri hem de meslek odaları yardımcı oluyor. İşveren olmadan emekçi olmaz. İşveren olacak, üretecek, istihdam sağlayacak, ülkeye katkıda bulunacak”  dedi.

BÜLBÜL: ÖNCE SAKARYA

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, “Biz Sakarya’nın geleceğiyle alakalı, menfaatine olan her şeyi siyasetin üstünde görmek istiyoruz Bu eğilim ve kararlılıktayız. Bir Sakaryalı olarak, Sakarya için nasıl bir inisiyatif almamız gerekiyorsa hangi makamda, hangi ölçüde, hangi seviyede ne olursa olsun beni her zaman siz yanınızda görün ve görecekseniz de. Biz şehrimizi çok seviyoruz.  Benim başka bir memleketim yok. Ben Sakaryalıyım. Sakarya’nın gerek tarımla alakalı sıkıntılarını, gerek sanayisiyle alakalı, şehirleşmesiyle alakalı durumlarını yakından takip ediyor çözümüne yönelik gayret ediyoruz. Milletin menfaatleri söz konusu olunca nefsimizi alta alırız.” diye konuştu.

DİKBAYIR: BİR OLURSAK GÜÇLÜYÜZ

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise, “Ben şuna inanıyorum bir olursak güçlü oluruz. Bunun iktidarı, muhalefeti yok biz bir olursak güçlü oluruz. Ben bu çalışmanın faydalı olacağına inanıyorum. Bizim kuvvetli bir lobi yapmamız lazım bunun için de ben ve teşkilatım emrinizdeyiz. Sakarya siyasette ve sivil toplum kuruluşlarının temsiliyeti açısından güçlü bir şehir. Bunu değerlendirmemiz lazım. Birlikten güç doğar bunu hissetmemiz lazım elimizden ne geliyorsa yaparız. Sizlerin de Sakaryalı olarak burada bir odası olduğunu unutmayın” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA