banner28

TÜM TÜRKİYE’YE YAYMAK

Geçtiğimiz yıllar içerisinde amacı sadece gelişen teknoloji ile yeni yatırımlar yapmak olan kurumun, günümüzde amaçları her daim geliştirmeye devam ettiği yenilikler ile öğrencilerine en iyi eğitim koşullarını sağlamak ve sınırlarını ilimiz dışında tüm Türkiye’ye yaymaktır. 
 

NİTELİKLİ FAALİYETLER

Eğitim başarısının yanı sıra uyguladığı yönetim sistemleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile Sakarya’da öncü olmaya devam eden SAÜ4M, geniş müfredat çeşitliliği sayesinde robotikten kodlamaya, 3D tasarımdan animasyona, dijital oyun tasarımından web tasarıma, yazı atölyesinden resim atölyesine, ahşaptan kil atölyesine, dijital tasarımdan dil kurslarına, 3D baskı merkezinden pilates eğitimine kadar daha nice alanlarda nitelikli faaliyet göstermektedir.
 

SÜRDÜRÜLEBİLİR GÜÇLÜ TEKNOLOJİK GELİŞMELER

Kurucu ve yönetici Nurettin Tepe, “Dünya’da insanların teknolojik olarak bireysel üretime katılma zorunluluğu olan bir döneme doğru hızlıca ilerlemekteyiz. Bu yüzden kodlamanın günümüzden itibaren geleceğin ortak lisanı olduğuna inanan biri olarak, genç nüfusumuzun geleceği daha iyi kavrayabilmesi için bu lisanı öğrenmek zorunda olduklarını söylemek zorundayım. Eğer gelecekte sınırları sanal olan bir dünyada algoritmik düşünce yapısına sahip olamayan, çözüm değil problem üreten ve bu yüzden gelişen teknolojiye yeterli derecede entegre olamayan, kısacası kendi hayatının yüzden gelişen teknolojiye yeterli derecede entegre olamayan, kısacası kendi hayatının hikayesini yazamayan bir nesil görmek istemiyorsak bu lisanı öğrenmemiz şart. Her zaman belirttiğimiz gibi artık ülkelerin gücünü salt ekonomi değil bireylerin üretime bizzat dâhil olduğu sürdürülebilir güçlü teknolojik gelişimler belirleyecektir. Aksi halde ülkelerin, haliyle dünyamızın da yapısı buna göre şekillenecektir. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek yarının bizleri bugünün gençleri/çocukları için bizler hizmet etmek için buradayız.” dedi.

SONSUZ HAYAL GÜÇLERİ

Ekip lideri Sayad, 3D modelleme ya da doğrudan modelleme bir cismin 3 boyutlu şekilde bütün yüzeyleriyle matematiksel ifadesidir. Canlı veya cansız herhangi bir varlığın görüntüsünü üç boyutlu şekilde modellemek için çeşitli bilgisayar programları kullanılmaktadır. Biz ise çocuklarımıza bu programlardan öğreterek çocuklarımızın sonsuz hayal güçlerini matematiksel olarak ifade etmelerine olanak sunuyoruz.” dedi.

SÜREKLİ EĞİTİM VE WORKSHOP

Resim Atölyesi eğitim görevlisi Barış Özyaprak, “Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları bünyesinde gerçekleştirilen Resim Atölyesi, yetişkinlere ve çocuklara hitap eden bir sanat oluşumudur. Hobilere ve eğitime yönelik olarak iki kategoriye arılan resim atölyesinde katılımcının yaş grubuna ve amacına yol izlenmektedir. Hobilere yönelik katılım sağlayan bireyler akrilik, yağlı, sulu boya, karakalem ve mürekkep gibi teknikler kullanırken, eğitime yönelik kursun tekniklerinde temel figür çalışmaları, desen ve imgesel çalışmalar ve natürmort çizimleri bulunmaktadır. Sürekli bir eğitim sürecinin yanı sıra Workshop eğitimleri de sunan Resim Atölyesi günlük belirlenen tema çerçevesinde günübirlik çalışmaların hedeflenip bitirilmesini amaçlamaktadır.” dedi.

KAĞIDA AKTARIM TEKNİKLERİ

Yaratıcı yazım teknikleri eğitim görevlisi Elif Aksüt, “Sakarya Üniversitesi Vakıf Okulları “Yazı Atölyesi” bünyesinde gerçekleştirilen “ Yaratıcı Yazım Teknikleri” eğitim programı katılımcıların bireysel farkındalık düzeylerini sağlayarak kâğıda aktarım tekniklerinin gelişimini sağlayan bir oluşumdur. Sertifikalı bir eğitim programı olan Yazı Atölyesi, bireylerin eğilimli oldukları türlerde tekniklerinin gelişimini sağlarken aynı zamanda okuma-analizde de gelişmesini hedefler. 8 haftalık bir eğitim sürecinin yanı sıra workshoplarda da şiir-öykü dinletileri ve film analizleri gibi etkinlikler düzenlenmektedir.” dedi.

GELECEĞİ SUNMAK

3D Modelleme ve Animasyon ile Dijital Oyun Tasarımı eğitim görevlisi Atakan Şahin, “3D Modelleme ve Animasyon Atölyesi, öğrencilerinin görsel algı, el becerisi ve program bilgisi gibi yetkinliklerini arttırmayı amaçlamaktadır. Dijital Oyun Tasarımı Atölyemizde öğrencilerimizin, her geçen gün büyüyen oyun endüstrisinin bir parçası olabilmeleri için kod gerektirmeden oyunlar üretebilecekleri programlar anlatıyoruz. Gelecek, hayal edebilen ve hayal ettiğini hayata geçirebilenlerin olacaktır. Biz bu geleceği öğrencilerimize sunmak için en güncel sistemleri eğitim programlarımıza entegre etmekteyiz.” dedi.
 

YENİ BECERİLER

Dijital Tasarım Atölyesi eğitim görevlisi Meriç Yıldız, “Dijital tasarım atölyesi öğrencilerimizin vizyonlarını, bakma açılarını ve tasarımı daha iyi anlamalarına katkıda bulunacak. Yapacak olduğumuz derslerde öğrencilerimize, çağımızın gerektirdiği şekilde, bakış açılarını farklı yönlere yöneltirken aynı zamanda eğlenecekleri bir olanak sağlıyor. Fotoğraf manipülasyonu, logo yapımı, çektikleri videoları kurgulama ve videolara görsel efekt verme gibi yeni beceriler edinebilecekleri bir atölye onları bekliyor olacak. Çağımıza geç kalmadan, ayak uydurabilmelerini sağlayacağız.”  dedi.
 

‘YENİ BİR DİL YENİ BİR KÜLTÜR”

Almanca Eğitim Atölyesi eğitim görevlisi Derya Yıldız, “Yeni bir dil yeni bir kültür demektir. Öğrencilerimizi yeni bir dile hazırlarken aynı zamanda geleceğe de hazırlamış olacağız. Almanca eğitim atölyesi öğrencelerimizin Almancaya sadece teorik anlamda değil aynı zamanda okuma, yazma, konuşma ve o dilin kültürü hakkında da bilgi edinmesi yönünde katkı sağlayacak. Atölyemizde teoriğin yanı sıra uygulamalı derslerle de öğrenirken, öğrendiklerini pekiştirecekleri imkânlar vereceğiz.” dedi.

İlgili Galeriler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner6